W roli głównej namioty magazynowe
Dla wielu z nas namioty magazynowe są jedynie wielkopowierzchniową plandeką, która służy do przechowywanie wielkogabarytowych materiałów. Oczywiście biorąc pod uwagę ich główną funkcjonalność, nie można się tutaj sprzeczać. Nie mniej jednak technologia w wykonywaniu i stawianiu namiotów poszła tak do przodu, że nie sposób nie zauważyć dodatkowych cech użytkowych tych lekkich konstrukcji.
Zalety namiotów magazynowych
Oprócz szybkiego czasu realizacji (doświadczonej firmie realizacja zamówienia na namiot zajmie ok. 4 tygodni) główną zaletą namiotów magazynowych jest możliwość ich szybkiej relokacji. Taka mobilność jest szczególnie doceniana przez firmy developerskie lub jednostki zajmujące się budową dróg, mostów, autostrad. Dzięki temu, że namioty składają się z elementów łączonych ich transport czy montaż nie powinny przysporzyć dodatkowych problemów. Wartością dodaną jest tutaj fakt, że każdorazowo rozmiar namiotu może być dopasowywany do indywidualnych potrzeb. Podobnie jest z zamontowanymi drzwiami (może być to brama przejezdna lub przesuwana).
Zastosowanie nowoczesnych materiałów oraz wysoko zaawansowanej technologii umożliwia również zamontowanie bezpiecznej i bardzo ekonomicznej kosztowo instalacji oświetleniowej. Dzięki temu prace w namiocie można wykonywać praktycznie 24 godziny na dobę. Każdy producent wyposaża swój produkt w co najmniej 24 miesięczną gwarancję, także w razie jakichkolwiek kłopotów mamy prawo zgłosić się do niego i poprosić o serwis czy zbadanie ewentualnych problemów.
Zastosowanie namiotów magazynowych
Namioty magazynowe są także doskonałą alternatywą dla ciężkich konstrukcji stalowych. Z powodzeniem zastępują magazyny, wiaty czy przechowalnie. Wykorzystuje się je także jako łączniki pomiędzy oddalonymi od siebie halami czy budynkami sportowymi.