Na czym polega wykorzystanie technologii północnoamerykańskiej w budownictwie hal stalowych

Nie milkną opinie, że w związku z zahamowaniem kryzysu w naszym kraju coraz więcej jest inwestycji zagranicznych. Dzięki temu polskie budownictwo stalowe ciągle się rozwija i czerpie z zaawansowanych technologii wykorzystywanych w Zachodniej Europie, a nawet w Ameryce.

projektowanie hal
projektowanie hal

Charakterystyka technologii północnoamerykańskiej w budowaniu hal stalowych

To co najbardziej wyróżnia system budowania hal „po amerykańsku” to maksymalne wykorzystanie w konstrukcji gotowych wyrobów hutniczych. Połączenia projektowane są tak, by nie wymagały skomplikowanych rozwiązań, a przy okazji mógł zostać tutaj wykorzystany element przetwórstwa hutniczego. Elementy stalowe są współdzielone z betonem, istnieje możliwość stawiania hal kondygnacyjnych, zatem na jednej powierzchni możemy powiększyć powierzchnię użytkową nawet kilkukrotnie.

Rodzaje hal, w których może być wykorzystany system amerykański

Hale dzielimy na rodzaje ze względu na ich przeznaczenie. W najprostszym układzie wyróżniamy hale produkcyjne i magazynowe, które ogólnie nazywamy przemysłowymi. Drugi zbiór tworzą wszelkie hale i namioty stalowe wykorzystywane do obsługi. Wśród nich mamy zarówno zajezdnie, ujeżdżalnie, hangary magazynowe czy też stacje obsługi pojazdów. Trzeci typ hal, o których należy tutaj wspomnieć to hale użyteczności publicznej czyli popularne namioty wystawowe oparte na konstrukcjach stalowych, hale handlowe oraz sportowe.

Przykładów z pewnością można tutaj mnożyć. Najważniejsze jednak jest to, że północnoamerykańskie technologie można wdrożyć praktycznie w każdym rodzaju hal. Nie ma żadnych przeciwwskazań by gotowe wyroby hutnicze umieszczać w konstrukcjach przemysłowych, jak i tych wystawowych. Montaż oraz rozbiórka hali przebiega szybko i bezproblemowo.