Fenomen hal hybrydowych

Duże zapotrzebowanie na lekkie konstrukcje stalowe, a w następstwie tego trendu, także wielkogabarytowe magazyny gwarantujące bezpieczeństwo i stabilność sprawiły, że przedsiębiorcy zaczęli poszukiwać pośredniego rozwiązania, takiego rodzaju hal, który będzie swoistym złotym środkiem dla wielkometrażowego magazynu bez niepotrzebnych kosztów związanych z wielomiesięczną budową. Na przeciw ich oczekiwaniom wymyślono hale hybrydowe, które łączą najnowsze technologie konstrukcyjne z lekkością obudowy oraz wielopłaszczyznowym wykorzystaniem przestrzeni.

Decydując się na taki rodzaj hali, warto powierzyć całe przedsięwzięcie jednemu zespołowi konstruktorów, tak by stworzenie samej konstrukcji przebiegało tak sprawnie, jak jej zaprojektowanie i uposażenie w materiały budowlane. Rodzaj obudowy dachu, ścian oraz akcesoriów wykończeniowych musi być spójny i zaplanowany.

Na czym polega fenomen hal hybrydowych?

Hala hybrydowa to nic innego jak hala stalowa z elementami kojarzonymi z lekka obudową (ściany/dach) na podstawie żelbetowej. Taka kombinacja gwarantuje nie tylko estetyczny wygląd, ale także zmniejszenie kosztów budowy przy uzyskaniu podobnych parametrów bezpieczeństwa i stabilności.

Hale hybrydowe spisują się idealnie w następujących przeznaczeniach:

  • jako hale sportowe
  • jako centra logistyczne
  • jako salony smaochodowe
  • jako obiekty użyteczności publicznej
  • jako chłodnie i mroźnie