Dzień otwarty na hali w Czyżynach

projekt hali widowiskowo sportowej w czyzynachJuż ostatniego listopada mieszkańcy Krakowa oraz okolic będą mieli szansę na obejrzenie od wewnątrz świeżo wybudowanej hali w Czyżynach. Będzie to pierwsza taka wizytacja i jak doniosły władze miasta – zapisy na miejsca zostały już wyczerpane. Wiceprezydent Krakowa Tadeusz Trzmiel zapowiadając tę wycieczkę przekonywał o potrzebie rozwoju miasta, chęci rozwoju jego struktur oraz woli pokazania krakowianom, jak przebiega realizacja całej inwestycji. Budowa tego rodzaju hali to wielkie wydarzenie, dlatego tak często podkreślana zostaje jego wartość. Przypomnijmy, ze hala ta jest największym obiektem widowisko-sportowym powstającym w tej części Europy.

Hala nadal jest w trakcie budowy dlatego zwiedzanie będzie nieco okrojone. Nie mniej jednak zwiedzający zobaczą:

  •   dziedziniec od bramy po wejście na halę główną
  •   arenę (płyta główna)
  •   plac dookoła areny

Póki co do obejrzenia została udostępniona parterowa część inwestycji. Nadal trwają tam prace budowlano-wykończeniowo. Decyzja o trasie wycieczki została zatem podjęta w oparciu o przepisy bezpieczeństwa.

Wiosną planuje się kolejną edycję zwiedzania hali w Czyżynach.

Ogłoszenia organizacyjne

Lista chętnych do zwiedzania sali wynosi: 1500 osób, będą one wpuszczane na teren obiektu w grupach po ok. 70 os. Wcześniejsza rejestracja pozwoliła uzgodnić wygodny dla każdego harmonogram wycieczki.

Czas zwiedzania: 20 minut.

Ochotnicy na zwiedzanie hali są zaproszeni w godz. 10.00-15.00, 3o listopada w Andrzejki.