Czy budowa hali niesie ze sobą korzyści dla Urzędu Miasta?

W ostatnim czasie bardzo popularne stało się budowanie hal stalowych na terenie gmin mniejszych miast, w celu ich przyszłego zagospodarowania w różnych sektorach gospodarczych. Swoje zastosowanie znajdują w nich bowiem różnego rodzaju uroczystości, targi, konferencje lub po prostu targowiska czy imprezy sportowe. Budowa hal magazynowych czy eventowych umożliwia szybkie zagospodarowanie terenu i oczywiście zyskanie dodatkowych powierzchni, które mogą znaleźć swoich dzierżawców lub najemców w przypadku jednorazowych widowisk. A to przecież nic innego jak szybki zarobek dla urzędu miasta, wynajem powierzchni to w wielu gminach nadal główny filar struktury budżetowej.

Dlaczego buduje się hale?

hala targowa
Urzędnicy tłumaczą to przede wszystkim rozwojem gminy, wzrostem zapotrzebowania na ogólną dostępność obiektów o różnym przeznaczeniu – głównie sportowym oraz odpowiedzią na potrzeby rynku – gospodarka się rozwija i potrzebuje nowych powierzchni pod wynajem. Miasto zyskuje na tym nie tylko zadowolenie mieszkańców, usatysfakcjonowanych przedsiębiorców ale także możliwość odzyskania podatku VAT.

Jak się buduję hale w naszym kraju

Budowa i projekt hali są tak przemyślane, by zachęcić swoich dzierżawców do rozwijania własnych biznesów – zwłaszcza komercyjnej działalności gospodarczej, czynsze wyliczane są na podstawie algorytmu zakładającego utrzymanie obiektu, pokrycie kosztów z bieżącym funkcjonowaniem oraz zarobek dla miasta.

Jak hala na siebie zarabia

W przypadku obiektów sportowych coraz powszechniejszy staje się system rezerwacji boisk do konkretnej dyscypliny sportowej poza godzinami jej normalnego użytkowania. Dzięki temu każdy mieszkaniem może hobbistycznie umówić się na mecz ze znajomymi lub poćwiczyć ulubioną dyscyplinę na pełnowymiarowym boisku. System internetowych rezerwacji bardzo dobrze się przyjął i cieszy się ogromnym zainteresowaniem lokalnych społeczności. Wartością dodaną takiego rodzaju działania jest jego wymiar społeczny: budowane są regionalne drużyny sportowe, wolny czas spędza się uprawiając aktywny tryb życia i popierając sport – jest to dobry przykład dla dzieci i młodzieży, która do tej pory każdą wolną chwile spędzała przed telewizorem lub ekranem komputera.

hala stalowa