Budowa hali stolowej krok po kroku

Nie od dziś wiadomo, że budowa budynków magazynowych czy stalowych w oparciu o konstrukcje stalowe to szybki i skuteczny sposób na zorganizowanie dodatkowej przestrzeni użytkowej. W Polsce już wiele firm wyspecjalizował się w budowie hal stalowych.

hale magazynowe

Jak wygląda budowa hal stalowych?

 

Pierwsza decyzja powinna dotyczyć wyboru odpowiedniego projektu hali stalowej, dopasowanego do prowadzonej działalności oraz posiadającego wszelkie potrzebne funkcjonalności np. możliwość rozbudowy lub dołączania kolejnych segmentów. Kiedy projekt już jest, prace budowlane rozpoczynają wykopy pod fundamenty. Ich głębokość zależy od wielu czynników, ale najważniejszym z nich jest prawidłowa amortyzacja obciążenia jakie wiąże się z użyciem ciężkiej konstrukcji hali. Po zalaniu fundamentów betonem należy dokonać w nich odwiertów – będą to miejsca zakotwiczenia poszczególnych elementów. Konstrukcja stalowa stawiana jest za pośrednictwem dźwigów, po kolei składany jest główny szkielet oraz elementy uzupełniające.

Harmonogram prac

  1. wybór projektu
  2. przygotowanie placu
  3. wykopanie fundamentów
  4. zalanie fundamentów
  5. odwierty w fundamentach
  6. stawianie konstrukcji stalowej
  7. wybór pokrycia ścian
  8. opracowanie dachu, wybór materiału
  9. prace wykończeniowe

Hale stalowe mogą być budynkami całorocznymi lub sezonowymi. W zależności od użytego pokrycia można z nich korzystać nawet przez kilka lat. Wystarczy przestrzegać regularnych konserwacji i dokonywać przeglądów co 12 miesięcy.

 

Pokrycie hal stalowych

 

W przypadku projektów hal namiotowych ściany są tworzone przy pomocy plandek. Można wykorzystywać również inne materiały, ale to właśnie płachty namiotowe są najbardziej popularnym materiałem. Dach wyłożony jest zazwyczaj blachą trapezową lub falistą. Niektóre projekty wyposażone są w świetliki, okna lub otwory na włazy. Wykończenia są wykonywane przez tę samą firmę budowlaną lub specjalnie przygotowaną do tego firmę wykończeniową.

panoramafirm.pl
panoramafirm.pl